درجه حرارت پرونده ارتباط بازداشت اکوادور

درجه حرارت: پرونده ارتباط بازداشت اکوادور دستگاه قضایی بین الملل اکوادور وزیر سابق

گت بلاگز اجتماعی تنبیه بدنی منشأ بروز رفتارهای پرخاشگرانه از سوی کودک است

کتک زدن و تنبیه بدنی کودک نه تنها در کم کردن رفتارهای ناشایست او مؤثر نیست بلکه موجب زیاد کردن پرخاشگری وی می‌شود.

تنبیه بدنی منشأ بروز رفتارهای پرخاشگرانه از سوی کودک است

ناهید ازغندی روان شناس کودک در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانوادهگروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ اظهار داشت: پرخاشگری کودک و کتک زدن اطرافیان یکی از ناهنجاری های رفتاری در دوران کودکی است که با بکارگیری روش هایی از جمله ابراز دوستی به کودک و تشویق وی به ایجاد یک رابطه مناسب با اطرافیان و همسالان از سوی والدین می تواند در کم کردن این واکنش‌ها تاثیر گذار باشد.
وی در ادامه تصریح کرد: به یاد داشته باشید که بیش از اندازه جهت کارهای کم اهمیت بر کودک فشار نیاورید که باعث رنجش و در نتیجه مخالفت وی می شود، لیکن درگیری های کوچک و مکرر باعث کم کردن جایگاه والدین در نظر فرزند می شود و کودک همواره دیدی خصمانه نسبت به آنان خواهد داشت.

عبارات مهم : والدین

ازغندی بیان کرد: هرگز اجازه دیدن کارتون و یا انجام بازی هایی که در آن اعمال زور و رفتارهای پرخاشگرانه وجود دارد را به کودک خود ندهید و تلاش کنید شرایطی که موجب این واکنش‌ها در وی می شود را از بین ببرید.
این روان شناس کودک در ادامه اضافه کرد: مراقب رفتارهای خود در برابر فرزندتان باشید و از کتک زدن او بپرهیزید لیکن رفتارهای والدین جهت کودک الگو هست. همچنین انجام گفتگوی صمیمانه و دوستانه با فرزند می تواند نقش موثری در کم کردن تنش های رفتاری کودک ایفا کند.
وی افزود: کتک زدن کودک این باور غلط را در وی ايجاد می كند که جهت جلب موافقت دیگران باید آن ها را کتک زند و اجازه دارد با کسانی که از او کوچک تر هستند نیر چنین رفتاری داشته باشد و از قدرت خود در جهت منفی استفاده کند.
ازغندی در آخر افزود: از پرسشها این کودکان در دوران بزرگسالی این است که نمی توانند از دیگران کلمه «نه» بشنوند یا مخالفت آن ها را تحمل کنند و هر گونه مخالفت از جانب همسالان، آن ها را وادار به انجام خشونت می کند تا با کتک زدن دیگران کار خود را راه بیاندازند و این به عنوان راهی جهت حل مسئله خود می دانند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: والدین | اخبار جوانان و خانواده | خشونت | دوران کودکی | رفتارهای والدین | گروه همسالان | پرخاشگری |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog