درجه حرارت پرونده ارتباط بازداشت اکوادور

درجه حرارت: پرونده ارتباط بازداشت اکوادور دستگاه قضایی بین الملل اکوادور وزیر سابق

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی وقت نشناسی کار دست سعودی‌ها داد

عربستان سعودی تحت فشار دولت آمریکا، جهت اوج بردن تولید نفت خود شتاب به خرج داد ولی گویا سعودی‌ها دریافته‌اند که بازار جهانی ممکن است هنوز به عرضه بالاتر نیاز ند

وقت نشناسی کار دست سعودی‌ها داد

وقت نشناسی کار دست سعودی ها داد

عبارات مهم : انرژی

عربستان سعودی تحت فشار دولت آمریکا، جهت اوج بردن تولید نفت خود شتاب به خرج داد ولی گویا سعودی ها دریافته اند که بازار جهانی ممکن است هنوز به عرضه بالاتر نیاز نداشته باشند.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، تولید نفت عربستان سعودی ماه گذشته که ترامپ از این کشور خواست جهت پایین بردن قیمت بنزین و جبران کمبود عرضه ناشی از تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران کمک کند، بیشترین زیاد کردن را در سه سال گذشته ثبت کرد. با این حال سعودی ها جهت فروش نفت اضافی خود به مسئله برخوردند و به گفته منابع آگاه، ظاهرا در بین خود این طور نتیجه گرفتند که شاید سریعتر از حد لازم، شیرهای نفت را بازکرده اند.

به گفته مارتین ریتس، یکی از مدیران مورگان استنلی، عربستان سعودی و چندین کشور عضو اوپک در آستانه بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران، صادراتشان را به میزان چشمگیری زیاد کردن دادند و با توجه به اینکه هنوز تحریم ها به اجرا درنیامده اند اقدام آنها قیمت های نفت را با کم کردن روبرو کرد.

وقت نشناسی کار دست سعودی‌ها داد

بیانیه کم سابقه وزارت انرژی عربستان که آخرهای هفته گذشته از کم کردن صادرات در اوت خبر داد، می تواند علامت نارضایتی آنها شمرده شود. این وزارتخانه نگرانی ها نسبت به اینکه عربستان بازار نفت را دچار اشباع عرضه می کند را رد کرد. صادرات عربستان در ماه میلادی جاری ثابت خواهد بود و در اوت کم کردن پیدا می کند.

عربستان و متحدانش مشمول بر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و همچنین روسیه که عضو اوپک نیست، در نشست ژوئن اوپک وعده دادند تولیدشان را جهت جبران اختلالات عرضه در ونزوئلا و لیبی و همچنین افت احتمالی صادرات ایران، حدود یک میلیون بشکه در روز زیاد کردن دهند.

عربستان سعودی تحت فشار دولت آمریکا، جهت اوج بردن تولید نفت خود شتاب به خرج داد ولی گویا سعودی‌ها دریافته‌اند که بازار جهانی ممکن است هنوز به عرضه بالاتر نیاز ند

این تولیدکنندگان تسلیم فشارهای ترامپ شدند که بعد از افزایش قیمت نفت برنت به بالای ۸۰ دلار در هر بشکه در ماه مه، در حساب شبکۀ اجتماعی توییتر خود اوپک را نشانه حمله قرار داد. قیمت ها از آن زمان، تا حدودی به علت این که بخشی از تولید لیبی احیا شده است و جنگ تجاری آمریکا و چین نگرانی ها را نسبت به نیرومند ماندن تقاضا برانگیخته هست، به حدود ۷۳ دلار در هر بشکه عقب نشینی کرده اند.

مایک ویتنر، مدیر تحقیقات بازار نفت در بانک “سوسیته جنرال” در این باره چنین گفت: آنها نفت بیشتری را به بازار عرضه می کنند و دلواپس فشار نزولی روی قیمت ها هستند.

قیمت نفت در تصویر العمل به بیانیه وزارت انرژی عربستان زیاد کردن یافت و نفت برنت در معاملات روز جمعه با ۴۹ سنت یا ۰.۷ درصد افزایش، در ۷۳.۰۳ دلار در هر بشکه بسته شد.

وقت نشناسی کار دست سعودی‌ها داد

به گفته منابع آگاه، عربستان سعودی در ابتدا قصد داشت در ماه میلادی جاری ۱۰.۸ میلیون بشکه در روز نفت تولید کند. سطح مذکور همواره به تقاضای داخلی و خارجی بستگی داشته؛ بنابراین تولید این کشور ممکن است بین ۱۰.۶ تا ۱۱ میلیون بشکه در روز برسد.

عربستان سعودی چهارشنبه گذشته اعلام کرد تولیدش در ژوییه همانند تولید ژوئن پایین ۱۰.۵ میلیون بشکه در روز خواهد بود.

عربستان سعودی تحت فشار دولت آمریکا، جهت اوج بردن تولید نفت خود شتاب به خرج داد ولی گویا سعودی‌ها دریافته‌اند که بازار جهانی ممکن است هنوز به عرضه بالاتر نیاز ند

تاثیر تحریم های آمریکا روی صادرات نفت کشور عزیزمان ایران که همچنان مبهم هست، نقش بزرگی در تعیین نتیجه نهایی خواهد داشت.

از زمانی که دولت ترامپ توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران را ترک کرد، سیگنالهای متضادی ارسال کرده است از جمله ماه گذشته که اعلام کرد قصد دارد صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را به طور کامل به صفر برساند. اخیرا بیانات مایک پامپئو، وزیر خارجه و استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا نشان داده که این کشور رویکرد انعطاف پذیرتری در پیش می گیرد.

وقت نشناسی کار دست سعودی‌ها داد

طبق برآورد آژانس بین المللی انرژی، صادرات کشور عزیزمان ایران به اروپا در ژوئن حدود ۵۰ درصد کم کردن داشت. تاثیر تحریم های آمریکا علیه نفت کشور عزیزمان ایران تا زمانی که در نوامبر به اجرا گذشته نشوند، مشخص نخواهد شد.

در نتیجه به نظر می رسد عربستان در حال حاضر جهت فروش تولید زیاد خود مسئله دارد. مسئله مذکور با کندی تقاضای آسیا پیچیده شده است است.

به گفته آمریتا سن، تحلیلگر نفت در شرکت “انرژی اسپکتس”، زیاد کردن عرضه نفت کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و روسیه در زمانی روی داده که فقدان تقاضای پالایشگاهی وجود دارد.

طبق آمار بلومبرگ، صادرات نفت عربستان در نیمه اول ژوییه حدود ۵۰۰ هزار بشکه در روز در مقایسه با مدت مشابه ژوئن کم کردن یافت و به ۶.۷ میلیون بشکه در روز رسید.

بنا بر بیانیه وزارت انرژی عربستان، صادرات این کشور در ماه میلادی جاری مشابه سطح ژوئن خواهد بود و به میزان ۱۰۰ هزار بشکه در روز در اوت کم کردن پیدا می کند.

واژه های کلیدی: انرژی | ایران | میلیون | آمریکا | صادرات | سعودی ها | عربستان | عربستان، | دولت آمریکا | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog