درجه حرارت پرونده ارتباط بازداشت اکوادور

درجه حرارت: پرونده ارتباط بازداشت اکوادور دستگاه قضایی بین الملل اکوادور وزیر سابق

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی حفظ و پایداری‌برجام جهت صلح منطقه‌مهم است / روحانی به پوتین

روسای جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و فدراسیون روسیه، مناسبات و همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی پایتخت کشور عزیزمان ایران – مسکو را مثبت و رو به گس

حفظ و پایداری‌برجام جهت صلح منطقه‌مهم است / روحانی به پوتین

روحانی به پوتین:حفظ و پایداری برجام جهت صلح منطقه مهم است

عبارات مهم : ایران

روسای جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و فدراسیون روسیه، مناسبات و همکاری های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی پایتخت کشور عزیزمان ایران – مسکو را مثبت و رو به گسترش ارزیابی و بر توسعه و تقویت همه جانبه روابط و مشورت ها در بخش های متفاوت تأکید کردند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه در دیدار ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه که جهت شرکت در اجلاس سه جانبه سران کشورهای ایران، روسیه و آذربایجان به کشورمان سفر کرده هست، گفت: روابط سه جانبه تهران، مسکو و باکو در مناسبات منطقه ای و گسترش همکاری ها در حوزه های متفاوت نیز بسیار حائز اهمیت است.

حفظ و پایداری‌برجام جهت صلح منطقه‌مهم است / روحانی به پوتین

رییس جمهور از روسیه به عنوان کشوری دوست، همسایه و شریک راهبردی نام برد و با تاکید بر اینکه اراده جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران توسعه و تقویت همه جانبه روابط و همکاری ها با روسیه هست، افزود: توافقات خوبی میان دو کشور در بخش های متفاوت از جمله در بخش انرژی، فناوری های صلح آمیز هسته ای و حمل و نقل و ترانزیت حاصل شده است که باید با تلاش زیاد در مسیر اجرای این توافقات و توسعه روزافزون همکاری ها، گام برداریم.

روحانی اهمیت توسعه همکاری ها و روابط اقتصادی و تجاری کشور عزیزمان ایران و روسیه را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: پایتخت کشور عزیزمان ایران از حضور فعال سرمایه گذاران و بخش شخصی روسیه جهت همکاری و همکاری در پروژه های مهم زیرساختی از جمله در بخش های صنعت و انرژی، توسعه خطوط و اتصال ریلی و کریدور شمال – جنوب استقبال می کند.

روسای جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و فدراسیون روسیه، مناسبات و همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی پایتخت کشور عزیزمان ایران – مسکو را مثبت و رو به گس

رییس جمهور با تاکید بر اینکه برجام یک توافق چند جانبه است و حفظ و پایداری آن جهت صلح و ثبات منطقه ای و بین المللی مهم هست، گفت: نقش روسیه در جهت تحکیم و پایداری برجام و اجرای تعهدات از سوی همه طرف های مذاکره نیز مهم و تاثیر گذار است.

روحانی به نقش آفرینی کشور عزیزمان ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم در سوریه اشاره و تاکید کرد: همکاری های کشور عزیزمان ایران و روسیه تاثیر زیادی در روند مبارزه با تروریسم در منطقه داشته است و این همکاری ها و مشورت های یکسان در مراحل نهایی این مبارزه نیز بسیار حائز اهمیت است.

رییس جمهور با اشاره به روند مذاکرات آستانه، همکاری های چند جانبه، منطقه ای و بین المللی کشور عزیزمان ایران و روسیه در حل و فصل مسایل و بحران ها را با اهمیت خواند و اظهار داشت: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بی ثباتی در منطقه را به ضرر همه کشورها می داند و از توسعه ثبات و امنیت در منطقه حمایت خواهد کرد. در جهت این همکاریها، امروز جهت جهانیان به خوبی روشن شده است که باید با راه حل های سیاسی، امنیت و آرامش در سوریه تثبیت شود.

حفظ و پایداری‌برجام جهت صلح منطقه‌مهم است / روحانی به پوتین

پوتین: آژانس بین المللی انرژی اتمی تنها مرجع اعلام پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام است

ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه نیز در این دیدار با قدردانی از دعوت و میزبانی کشورمان از نشست سه جانبه سران کشورهای ایران، روسیه و آذربایجان، گفت: کشور عزیزمان ایران همسایه و شریک راهبردی روسیه بشمار می رود و ما در توسعه مناسبات و همکاری های فی مابین منافع یکسان بسیاری داریم.

روسای جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و فدراسیون روسیه، مناسبات و همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی پایتخت کشور عزیزمان ایران – مسکو را مثبت و رو به گس

رییس جمهور روسیه با اشاره به ضرورت توسعه همکاری های ایران، روسیه و آذربایجان در بخش حمل و نقل، ترانزیت و نیز کریدور شمال به جنوب، گفت: نشست سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و آذربایجان، می تواند منجر به توسعه روابط و همکاری های یکسان در این بخش شود.

پوتین روابط و همکاری های پایتخت کشور عزیزمان ایران و مسکو در بخش های متفاوت از جمله انرژی، همکاری های اقتصادی، فعالیت های صلح آمیز هسته ای و حمل و نقل ریلی و بزرگراه ای را رو به گسترش دانست و گفت: شرکتهای روسی علاقه مند به همکاری فعال در اجرای طرح های توسعه ای کشور عزیزمان ایران هستند و روسیه هیچ محدودیتی جهت توسعه روابط و همکاری های همه جانبه با کشور عزیزمان ایران قایل نیست و از این روند استقبال می کند.

حفظ و پایداری‌برجام جهت صلح منطقه‌مهم است / روحانی به پوتین

وی اظهارداشت: براساس آمار ، مراودات تجاری دو کشور بویژه در سال 2016 رشد قابل ملاحظه ای داشته که این روند باید همچنان و با شتاب استمرار یابد.

رییس جمهور روسیه برجام را توافق بسیار خوب جمعی و در جهت صلح و ثبات جهانی برشمرد و گفت: عدم پذیرش تعهدات بین المللی از سوی بعضی از کشورها به هیچ وجه مورد قبول نیست و باور ما این است که برهم زدن یکجانبه برجام به هر بهانه ای پذیرفتنی نخواهد بود، از جمله توافق برجام ارتباطی با مسایل دفاعی و موشکی کشور عزیزمان ایران ندارد.

پوتین همچنین آژانس بین المللی انرژی اتمی را تنها مرجع اعلام پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام دانست.

رییس جمهور روسیه نیز به فرآیند مبارزه با تروریسم در سوریه اشاره و تاکید کرد که نقش آفرینی روسیه، کشور عزیزمان ایران و ترکیه همچنان باید در چارچوب مذاکرات آستانه ادامه یابد.

واژه های کلیدی: ایران | روسیه | پوتین | همکاری | رییس جمهور | ریاست جمهوری | فدراسیون روسیه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog