درجه حرارت پرونده ارتباط بازداشت اکوادور

درجه حرارت: پرونده ارتباط بازداشت اکوادور دستگاه قضایی بین الملل اکوادور وزیر سابق

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی حرمت افراد محبوب مردم، به وسیله بعضی قلم‌ها و زبان‌ها به آسانی شکسته می‌شود/ ا

رئیس‌جمهور تاکید کرد: امام حسین (ع) قبل از هر چیز اول با حاکم مدینه حرف زد و استدال کرد حالا اگر بگوییم مذاکره بعضی بدشان می‌آید. باید بگوییم ایشان حرف زد و مذا

حرمت افراد محبوب مردم، به وسیله بعضی قلم‌ها و زبان‌ها به آسانی شکسته می‌شود/ ا

روحانی : حرمت افراد محبوب مردم، به وسیله بعضی قلم ها و زبان ها به آسانی شکسته می شود/ اگر بگوییم امام حسین(ع) مذاکره کرد، بعضی بدشان می آید

عبارات مهم : مدینه

رئیس جمهور تاکید کرد: امام حسین (ع) قبل از هر چیز اول با حاکم مدینه حرف زد و استدال کرد حالا اگر بگوییم مذاکره بعضی بدشان می آید. باید بگوییم ایشان حرف زد و مذاکره نکرد. استدال کرد و گفت آیا بیعت نمی کند. حاکم مدینه نپذیرفت. امام حسین (ع) همان جا می توانست جنگ را شروع کند ولی نگذاشت این جنگ شروع شود.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی در مراسم شروع سال تحصیلی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور گفت: خوشحالم در شروع سال تحصیلی ۹۶ – ۹۷ می توانم در محضر شما شروع سال تحصیلی را تبریک بگویم. جهت ما شروع مهرماه و شروع تحصیلات دوران ابتدایی و دانشگاهی بسیار حائز اهمیت است و هر توانایی در کشور داریم، از علم است.

حرمت افراد محبوب مردم، به وسیله بعضی قلم‌ها و زبان‌ها به آسانی شکسته می‌شود/ ا

وی افزود: همه توانمندی ما از علم و دانش و دانایی هست. امسال مهرماه ما مصادف با ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین(ع) و یارانش است که بزرگترین منبع فرهنگی و ارزشی جهت جامعه ما در مسیر معنویت، استقامت و در مسیر اصلاح جامعه است.

روحانی تاکید کرد: اتفاق عاشورا و فرهنگ مکتب امام حسین(ع) یک تابلوی کامل با همه دقت ها و ظرافت ها هست. معمولا ما به گوشه ای از این تابلو زیاد نظر می افکنیم. آزادی، ایستادگی، ایثار، فداکاری، استقامت و آزادگی بخشی از این تابلو بزرگ هست. ادب، اخلاق، صلح دوستی، اصلاح جامعه، هدایت مردم، دلسوزی حتی جهت دشمن های بخش دیگری از این تابلو است که کمتر به آن توجه می کنیم.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: امام حسین (ع) قبل از هر چیز اول با حاکم مدینه حرف زد و استدال کرد حالا اگر بگوییم مذاکره بعضی بدشان می‌آید. باید بگوییم ایشان حرف زد و مذا

وی خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) قبل از هر چیز اول با حاکم مدینه حرف زد و استدال کرد حالا اگر بگوییم مذاکره بعضی بدشان می آید. باید بگوییم ایشان حرف زد و مذاکره نکرد. استدال کرد و گفت آیا بیعت نمی کند. حاکم مدینه نپذیرفت. امام حسین (ع) همان جا می توانست جنگ را شروع کند ولی نگذاشت این جنگ شروع شود، مهلت خواست جهت اینکه در این زمینه فکر کند و در نهایت پاسخ دهد و در این وقت از مدینه خارج شد.

رییس جمهوری یادآور شد: حال اگر توضیح دهیم که امام حسین مخفیانه از مدینه خارج شد، ممکن است بعضی بدشان بیاید و بگویند امام حسین که مرد دلیری بود و مخفیانه خارج نمی شد. ممکن است آیه قرآن را هم اشکال بگیرند که راجع به موسی (ع) آمده و امام حسین (ع) همین آیه را نیز خواند.

وی افزود: امام حسین (ع) ماه ها با مردم ملاقات کرد و نامه های بسیاری دریافت کرد و بعد در مقطعی عجله کرد که از مکه خارج شود تا حرمت حرم نشکند. این بسیار مهم هست. در آیات آمده حرمت آبروی مومن، حرمت کعبه است و امام حسین جهت آن که حرمت کعبه نشکند، از مکه به کوفه خارج می شود ولی چقدر ساده در جامعه ما حرمت، شخصیت افراد خدوم، خدمت گزار و محبوب مردم، به وسیله بعضی قلم ها و بعضی زبان ها شکسته می شود.

حرمت افراد محبوب مردم، به وسیله بعضی قلم‌ها و زبان‌ها به آسانی شکسته می‌شود/ ا

رییس دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: دانشگاه جهت این است که ما با مکتب امام حسین (ع) آشناتر شده است و به خوبی بیاموزیم و این مکتب را به اذهان جامعه انتقال یافته کنیم. مگر امام حسین (ع) نفرمود مشک ها را پر از آب کنید و مگر نپرسیدند تا منزل آب این همه آب مورد نیاز نیست و امام فرمود هنگامی که به دشمن می رسیم، آن ها از راه دور آمده و تشنه اند.

وی یادآور شد: این رویکرد با شعارهایی که بعضی می دهند، منافات ندارد. امام حسین (ع) دوست ندارد حتی کسی که به رویش شمشیر می کشد، تشنه باشد و هنگامی که در همان ملاقات با حر، جلوی امام حسین (ع) گرفته شد زهیر به امام گفت الان عالی ترین وقت جنگ است آیا که تعدادشان کم است و اگر صبر کنیم، بر تعدادشان افزود خواهد شد، امام فرمود من هرگز دوست ندارم آغازگر جنگ باشم.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: امام حسین (ع) قبل از هر چیز اول با حاکم مدینه حرف زد و استدال کرد حالا اگر بگوییم مذاکره بعضی بدشان می‌آید. باید بگوییم ایشان حرف زد و مذا

رییس جمهوری همچنین اضافه کرد: همه ابعاد زندگی ابی عبدالله الحسین (ع) را بیاموزیم. اخلاق امام حسین (ع)، مروت، مردانگی، فتوت امام حسین (ع) را بیاموزیم. ما یک همچنین روحیه و جایگاهی می خواهیم و عاشورا بزرگترین مکتب آموزشی و دانشگاه و معلم ماست و بزرگترین عامل جهت وحدت و امنیت ملی ماست. خیلی وارد شرح نشویم که چه کسی با چه زبانی و چگونه عزاداری می کند. اصل این است که همه به احترام امام حسین (ع) به پا می خیزند. اساس مسئله مهم است.

وی تاکید کرد: اصل مسئله، پیوند یک ملت با یک فرهنگ است و کار دانشگاه نیز همین هست. دانشگاه هر لحظه محل گذار بوده هست. گذار از یک جامعه با شرایط استبدادی به سمت یک جامعه آزاد و مستقل. گذار از یک جامعه استثمار شده است به سمت استقلال جامعه. گذار از شرایط انحصار قدرت تا رسیدن به شایستگی ها و برجستگی های علمی و اخلاقی افراد جامعه.

حرمت افراد محبوب مردم، به وسیله بعضی قلم‌ها و زبان‌ها به آسانی شکسته می‌شود/ ا

رئیس جمهور ادامه داد: مگر چنین نبود در جامعه ما؟! لااقل قبل از مشروطه و البته سال ها بعد از مشروطه، چه کسانی در این کشور حاکم بودند؟! آیا یک روستایی زاده، یک کارگرزاده می توانست وزیر، رییس جمهوری یا نماینده مجلس شود؟! مقامات عالیه یا از آن شاهزادگان بود یا ارباب ها و ملاکین.

روحانی گفت: آن وقت هر کسی نمی توانست به مقام مدیریتی جامعه برسد. این انحصار را چه کسی شکست؟ حوزه و دانشگاه! هم اکنون اکثریت قریب به اتفاق مدیران ارشد جامعه تحصیل کرده دانشگاه هستند و تعدادی هم تحصیل کرده حوزه. مبنا این نیست که پدرش چه کسی بوده است.

رئیس جمهور تاکید کرد: بعد از انتخابات همه باید جایزه بگیرند ولی می بینیم یک جناح تنبیه می شود و یک جناح دیگر جایزه می گیرد.

ادامه دارد…

واژه های کلیدی: مدینه | مذاکره | دانشگاه | دانشگاه | حسن روحانی | شخصیت افراد | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog