درجه حرارت پرونده ارتباط بازداشت اکوادور

درجه حرارت: پرونده ارتباط بازداشت اکوادور دستگاه قضایی بین الملل اکوادور وزیر سابق

گت بلاگز استان ها حضور مردم در انتخابات، سرمایه کشور و نظام اسلامی است

رئیس مجلس شورای اسلامی: حضور آحاد مردم در انتخابات سرمایه مهم کشور و نظام اسلامی است و کشور را در برابر طراحی‌های دشمن های و آسیب‌ها واکسینه می‌کند.

حضور مردم در انتخابات، سرمایه کشور و نظام اسلامی است

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از علی لاریجانی عصر امروز (دوشنبه) در نشست توجیهی ناظران پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه در قم افزود: همه باید با علاقه و تعهد، دید باز و دقت نظر پای صندوق های رای بیایند و از آینده کشور عزیزمان ایران صیانت کنند.
وی ادامه داد: برخورداری کشور و نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از اعتبار مردمی، سرمایه ی اجتماعی، امنیتی و سیاسی ارزشمند و مهمی است و انتخابات سرمایه بزرگی است که کشور را در برابر بسیاری از آسیب ها و طراحی های انجام شده است واکسینه می کند.

عبارات مهم : قانون

رئیس مجلس شورای اسلامی روند انتخابات را تاکنون خوب ارزیابی کرد و گفت: ممکن است بعضی بگو مگوهایی که انجام شد آزردگی خاطری در مردم ایجاد کرده باشد اگر نمی شد بهتر بود، ولی نباید به آن اهمیت داد، لیکن ملت کار مهمی انجام می دهد.
وی تصریح کرد: اصل عنوان حضور مردم در انتخابات است که نشانه ی اراده ملی است و بسیار ارزشمند و مهم است.
لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود انتخابات را بسیار مهم و سرمایه بزرگی جهت کشور نظام توصیف کرد و گفت: کارآمدی داوطلبان و واکنش‌ها قانونی و صحیح برگزار کنندگان انتخابات باعث اعتماد مردم می شود که سرمایه ی اجتماعی بسیار ارزشمندی است.
وی دقت در اجرای قانون و صحت عمل را دو وظیفه مهم ناظران انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه خواند و گفت: بی طرفی و رعایت قانون باید در واکنش‌ها ناظران بروز و ظهور داشته باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مردم اگر احساس کنند همه چیز در مسیر قانون است اعتماد عمومی زیاد کردن می یابد.
وی با اشاره به اینکه بعضی کار ها در کشور مقداری به اعتماد عمومی لطمه زده است و باید جبران شود از ناظران انتخابات خواست با آراستگی دینی و اخلاقی به وظیفه قانونی خود عمل کنند.
لاریجانی با اشاره به تعداد زیاد نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه و در نتیجه پیچیدگی شمارش و نظارت بر آن بر ضرورت تدوین ضابطه ای قانونی جهت تسهیل این امر در انتخابات آینده تاکید کرد.
در این نشست امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و مدیر هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورهای اسلامی استان و لطفی مدیر هیئت نظارت و بازرسی شورای نگهبان وظایف قانونی ناظران شعب اخذ رای را تشریح و به ضرورت رعایت قانون و صیانت از امانت آرای مردم تاکید کردند.
انتهای پیام/ف

واژه های کلیدی: قانون | اسلامی | قانونی | انتخابات | مجلس شورای اسلامی | انتخابات شوراهای اسلامی | انتخابات | کاندیدای ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog