درجه حرارت پرونده ارتباط بازداشت اکوادور

درجه حرارت: پرونده ارتباط بازداشت اکوادور دستگاه قضایی بین الملل اکوادور وزیر سابق

گت بلاگز اقتصادی مالیات بر ارزش افزوده چالش پیش روی فعالان بخش کشاورزی

دولت ها جهت زیاد کردن صادرات محصولات کشاورزی راهکارهای مختلفی در نظر می گیرند،این درحالی است که در کشور ما با اخذ مالیات بر ارزش افزوده توان مسابقه با سایر

مالیات بر ارزش افزوده چالش پیش روی فعالان بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، در فصل برداشت محصول نگرانی و دغدغه های بسیاری جهت کشاورزان وجود دارد آیا که در این میان بعضی افراد تلاش می کنند جهت به دست آوردن سودهای کلان سایر رقبا را از میدان به در کنند.
از این رو توسعه صادرات محصولات کشاورزی یکی از حیاتی ترین محرکه های رشد اقتصادی و ناجی کشاورزان است که از دیرباز فکر مسئولان را جهت تحقق این امر به خود مشغول کرده است.

عبارات مهم : مالیات

البته ناگفته نماند که دولت جهت حفظ بازار و حمایت از صادرات با به کارگیری راهبردهای متفاوت باید پای کار بیاید آیا که تعرفه بالای صادرات، کمبود زیر ساخت های حمل و نقل، مسئله تبادلات بانکی و اخذ مالیات بر ارزش افزوده مشکلاتی جهت صادرکنندگان ایجاد کرده است.
حال به سراغ مسئولان مربوطه می رویم تا از آخرین اوضاع مالیات بر ارزش افزوده صادرات با خبر شویم:
رضا نورانی مدیر اتحادیه ملی محصولات کشاورزی درگفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گفت: امروزه تجاری که از کارت بازرگانی خود جهت امر صادرات استفاده می نمایند از سوی دولت مورد تشویق و حمایت قرار نمی گیرند از این رو این امر موجب شده است تا افراد به سمت و سوی کارت های یکبار مصرف روند.
وی افزود: اداره مالیات نسبت به تجاری که از کارت بازرگانی خود اقدام به امر صادرات و واردات می نمایند، باید اعتماد کند آیا که در دفاتر آن ها و هیئت های متفاوت جهت حل اختلاف موجب به هدر رفتن وقت آن ها می شود.
نورانی با اشاره به آخرین آمار ۱۵ میلیارد دلار قاچاق گفت: اگر مالیات به طور اصولی از افراد اخذ شود دیگر بهانه ای جهت قاچاق کالا وجود ندارد.
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ادامه داد: صادرکنندگان محصولات کشاورزی به جای حمایت مالی از سوی دولت ارزش افزوده پرداخت می نمایند که این امر کم کردن صادرات را به همراه دارد.
به گفته وی انتظار می رود که شرکت امور مالیاتی نگاه خاص ای به صادرکنندگان محصولات کشاورزی به عنوان بااهمیت ترین محرکه اقتصادی داشته باشد.

***مالیات بر ارزش افزوده چالش پیش روی صادرکنندگان
کاوه زرگران مدیر کمیسیون کشاورزی اتاق در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی بیان کرد: در دنیا دولت ها جهت زیاد کردن صادرات محصولات کشاورزی راهکارهای مختلفی در جهت کم کردن قیمت تمام شده است در نظر می گیرند،این در حالی است که مالیات بر ارزش افزوده یکی از چالش های فعالان اقتصادی در بخش کشاورزی است.
وی افزود: آخرهای دی ماه سال گذشته لایحه از بین بردن مالیات بر ارزش افزوده از سوی هیات وزیران به تصویب رسید، ولی تا کنون اجرانشده است.
زرگران با اشاره به راهکارهای زیاد کردن صادرات محصولات کشاورزی بیان کرد: مسابقه با سایر رقبا در بازارهای نشانه از جمله راهکارهای توسعه صادرات محصولات کشاورزی به شمار می رود که تخصیص مشوق صادراتی و بخشودگی مالیات از سوی سایر کشور ها توان مسابقه را سلب کرده است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مالیات | صادرات | اقتصادی | محصولات | کشاورزی | اقتصادی | صادرات محصولات کشاورزی | مشوق صادراتی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog