درجه حرارت پرونده ارتباط بازداشت اکوادور

درجه حرارت: پرونده ارتباط بازداشت اکوادور دستگاه قضایی بین الملل اکوادور وزیر سابق

گت بلاگز بین‌الملل پمپ بنزین‌ها هم در امان نماندند ، حمله گسترده «باج افزار» به چین

هکرها با ویروس «باج افزار» هزاران رایانه را در سراسر چین و منطقه هنگ کنگ نشانه حمله قرار دادند.

پمپ بنزین‌ها هم در امان نماندند ، حمله گسترده «باج افزار» به چین

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان، دست کم بیش از ۳۰ هزار شرکت و شرکت در سراسر چین و صدها شرکت در منطقه هنگ کنگ نشانه حملات سایبری باج افزارها قرار گرفته اند.
روز سه شنبه در تارنمای مرکز «چیهو» چین که از موسسات اطلاع رسانی و آموزشی محسوب می شود، اعلام شد که بیش از چهار هزار دانشگاه و موسسه آموزشی نیز نشانه هکرها قرار گرفته اند.

عبارات مهم : ویروس
بر اساس این گزارش؛ فروشگاه ها، ایستگاه های راه آهن و همچنین بیمارستان ها و بسیاری از مراکز خدماتی در چین و هنگ کنگ قربانی ویروس مذکور شده است اند که با نام «می خواهم گریه کنم» در رایانه ها فعال می شود و پرونده های آنها را قفل می کند و طعمه های این هکرها در قبال پرداخت وجه می توانند از شر این ویروس خلاصی یابند.

این ویروس به قدری نیرومند عمل کرده که بر اساس گزارش شرکت ملی نفت چین توانسته است پمپ های بنزین در ۲۰ هزار ایستگاه عرضه سوخت در چین را از کار بیندازد.
شرکت «باکس» در هنگ کنگ هم گزارش کرده که دست کم ۴۸ بار مورد حمله هکرها از هفت کشور دنیا قرار گرفته و خسارات زیادی را مجبور شده است است.
این در شرایطی است که بر اساس گزارش رسانه های گروهی هنگ کنگ و چین هزاران مورد حمله به رایانه های شرکت های متفاوت رخ داده و حملات به طور متوالی در روزهای اخیر ادامه داشته است.
بر اساس اعلام کارشناسان، ممکن است حمله گسترده باج افزارها موسوم به «وانا کرای»، در روزهای آینده نیز در سراسر دنیا ادامه داشته باشد و در گسترده ای زیاد کردن یابد.
گفته می شود این بدافزار قدرتمند ساخت آژانس امنیت ملی آمریکا است که تاکنون علاوه بر قاره آسیا چندین کشور اروپایی را نیز مورد حمله قرار داده هست.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ویروس | آموزشی | رایانه | بین الملل | چین | باج افزار | حمله سایبری | پمپ بنزین ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog