درجه حرارت پرونده ارتباط بازداشت اکوادور

درجه حرارت: پرونده ارتباط بازداشت اکوادور دستگاه قضایی بین الملل اکوادور وزیر سابق

گت بلاگز وب‌گردی آنچه که ازخطرات کاشت مژه نمیدانید!

مدتی است که بعضی از زن های جوان جهت زیباتر به نظر رسیدن چشم هایشان به کاشت مژه های مصنوعی رو آورده اند، در حالی که پزشکان هشدار می دهند که این کار عواقب بسی

آنچه که ازخطرات کاشت مژه نمیدانید!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، امروزه خیلی ها تلاش می کنند پیش از گذشته به ظاهر و سر و وضع خود توجه داشته باشند و به همین علت ممکن است گاهی از روش های متفاوت و غیرموجهی جهت زیباترشدن خود استفاده کنند.مدتی است که بعضی از زن های جوان جهت زیباتر به نظر رسیدن چشم هایشان به کاشت مژه های مصنوعی رو آورده اند، در حالی که پزشکان هشدار می دهند که این کار عواقب بسیار خطرناکی در پی دارد.یک متخصص پوست و مو در مورد عوارض و نکات مهم راجع به کاشت مژه توضیح می دهد.

عبارات مهم : عفونت
نکات مهم درمورد کاشت مژه مصنوعی

برای گذاشتن مژه مصنوعی از چسب های خاصی استفاده می شود. آیا این چسب ها خطرهایی جهت چشم و مژه دنبال دارد یا نه؟

بله، قطعا خطرهایی دارد. چسب مژه مصنوعی می تواند باعث التهاب پوست پلک و زمینه ساز اگزما و حساسیت شود. البته ممکن است این عوارض در نخستین نوبت بروز نکند ولی فرد بعد از چند بار استفاده از مژه مصنوعی معمولا دار مسئله می شود. ضمن اینکه این چسب ها حاوی ماده سرطان زا نیز هستند.

پس امکان اینکه فرد بعد از کاشت مژه مصنوعی دچار حساسیت هم شود، وجود دارد؟

بله، مژه های مصنوعی حاوی فلزات سمی و مواد نگهدارنده شیمیایی هستند که خود دلیلی محکم جهت دوری از آن هست. ضمنان اگر به لاتکس حساسیت دارید، اول باید مطمئن شوید که چسب مژه مورد استفاده حاوی این ماده حساسیت زاست یا نه. البته این عنوان تقریبا غیرممکن است لیکن این چسب ها بدون وجود لاتکس نمی توانند مژه را روی پلک نگه دارند. بنابراین بهتر است حداقل قبل از انجام این کار به کلینیک های آلرژی مراجعه کنید تا آزمون های تشخیصی برایتان انجام شود.

چرا بعد از گذاشتن مژه های مصنوعی مژه های قبلی شروع به ریزش می کنند؟

چون فشار زیادی به پیاز مژه وارد می شود و ممکن است فرد مژه های خود را جهت هر لحظه از دست بدهد. به همین علت توصیه می کنیم هرگز جهت قشنگی مژه های خود دنبال روش های خطرناک نروید و فقط از ریمل که به مراتب ارزان تر، راحت تر و در عین حال موثر هم هست، استفاده کنید. البته ریمل های نامرغوب هم ممکن است باعث حساسیت و عفونت چشم زن ها شوند.

بسیاری از زن ها فکر می کنند کاشت مژه، روش موثری جهت اصلاح کم پشتی مژه های آنها یا زیباتر به نظر رسیدنشان هست. به همین علت به آرایشگاه ها مراجعه می کند. آیا این کار درست است؟

نه به هیچ وجه، آرایشگر هرگز جهت شما مژه نمی کارد. فقط مژه مصنوعی را با چسبی مقاوم تر راه اندازی می کند. این روش هم همان خطرهای استفاده از مژه مصنوعی را دارد. همچنین به علت تعداد بالای تک مژه ها و استحکام زیاد چسب، فشار بیشتری به پلک وارد می کند. کاشت مژه روشی بسیار سخت است و فقط به وسیله متخصص پوست و جهت افرادی که دچار سانحه و سوختگی شده است اند، انجام می شود.

برای کم پشتی مژه ها چه پیشنهادی دارید؟

بهتر است افرادی که این مسئله را دارند به متخصص پوست مراجعه کنند و با گرفتن دارو مشکلشان را حل کنند. چون کاشت مژه نه تنها مسئله آنها را حل نخواهد کرد بلکه عواقب بیشتری را هم به دنبال خواهدداشت.

افرادی که از مژه مصنوعی استفاده می کنند باید با بروز چه مواردی به دکتر مراجعه کنند؟

اگر در اثر استفاده از مژه های مصنوعی با مواردی مانند پرخونی در چشم، خارش در پلک، ترشح از لبه پلک، درد در چشم و قرمزی در لبه پلک مواجه شدند، باید هرچه سریع تر مژه مصنوعی خود را بردارند.

استفاده از مژه مصنوعی احتمال گل مژه را زیاد کردن می دهد

معمولا کاشت مژه یا چسباندن مژه مصنوعی به وسیله چسب های مخصوصی که بسیار نیرومند هستند، انجام می شود که به آسانی هم قابل کندن نیستند ولی این کار عوارض جانبی ای هم دارد که از آن جمله می توان به عوض کردن رنگ پلک در ناحیه و اطراف چشم به خصوص تیره رنگ شدن پوست در حاشیه پلک اشاره کرد. همچنین جنبش چشم که علائمی از جمله قرمزی، خارش، ورم، سوزش، خشکی و در بعضی موارد پوسته ریزی پلک چشم را نیز مشمول بر می شود.

اما توصیه ای که باید به آن اشاره کرد این است که افراد به چه قصدی می خواهند این کار را انجام دهند؟ آیا منظورشان از این کار تنها قشنگی است یا اینکه واقعا مژه های کم پشتی دارند؟ اگر مژه هایشان کم پشت است باید حتما علتش را پیدا کنند و نزد متخصص پوست بروند. به هرحال کاشت مژه مصنوعی، آن هم به صرف زیبایی، عواقب بدی در پی دارد و باعث بروز اگزما و حساسیت چشمی خواهدشد.

ضمن اینکه توصیه می شود افرادی که مژه های کم پشتی دارند از مواد آرایشی کمتر استفاده کنند یا حداقل از مواد خوبی در این زمینه بهره بگیرند. به عنوان نمونه زدن یک ریمل مرغوب به مراتب بهتر از کاشت مژه است چون کاشت مژه مصنوعی در درازمدت محلی جهت جمع شدن باکتری ها و انواع عفونت ها می شود.

به همین علت اگر قصد چنین کاری دارید مورد نیاز است یک بار دیگر به خوبی به آن فکر کنید و عواقبش را درنظر بگیرید. چون مژه های مصنوعی خونرسانی را در سطحی که مژه روی آن چسبانده شده است کم می کنند و باعث کم پشتی مژه های طبیعی می شوند. مژه مصنوعی احتمال مبتلا شدن به عفونت، به خصوص گل مژه را زیاد کردن می دهد و این مساله در افرادی که استعداد مبتلا شدن به گل مژه را دارند خیلی زیاد هست. به طور کلی، افرادی که از مژه های مصنوعی استفاده می کنند زیاد به گل مژه مبتلا می شوند.

مژه های مصنوعی می توانند فقط جهت بعضی از افراد بافایده باشند. جهت مثال اگر فردی مژه اش را در اثر سوختگی یا بیماری، از دست بدهد و امکان کاشت مژه فراهم نباشد، دکتر استفاده از مژه های مصنوعی را توصیه می کند. قطعا تشخیص اینکه فرد شرایط کاشت مژه را دارد یا نه، بر عهده پزشکان هست، نه آرایشگران! از طرف دیگر، مژه مصنوعی مانند لوازم آرایشی یک وسیله شخصی هست؛ بعد مژه مصنوعی دست دوم، به خصوص هنگامی که شخص دیگری را که قبلا از آن استفاده کرده نمی شناسید، جدا خودداری کنید.

به هیچ وجه مژه های مصنوعی خودتان را هم به کسی قرض ندهید. این مژه ها باید به صورت یکبار مصرف باشند و استفاده از یک مژه مصنوعی و چسب مخصوص آن به دفعه های زیاد توصیه نمی شود چون به طور یقین این مژه ها با هر بار کندن و چسباندن دوباره دچار آلودگی می شوند و به چشم آسیب وارد می کنند. درضمن آرایشگران معمولا جهت اینکه چشم ها کنار مژه مصنوعی زیباتر به نظر برسند، گذاشتن لنز را هم پیشنهاد می کنند ولی این کار احتمال عفونت چشم را تا چند برابر زیاد می کند.

از طرفی دیگر، روی مژه مصنوعی نباید ریمل زد چون احتمال مبتلا شدن به عفونت و التهاب شدید چشم اوج می رود. اگر در اثر استفاده از مژه های مصنوعی یا مواردی مانند پرخونی در چشم، خارش در پلک، ترشح از لبه پلک، درد در چشم و قرمزی در لبه پلک مواجه شدید باید هرچه سریع تر مژه مصنوعی را بردارید.

منبع:برترین ها

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: عفونت | حساسیت | استفاده | استفاده | متخصص پوست | مژه مصنوعی | مواد نگهدارنده | کاشت مژه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog