درجه حرارت پرونده ارتباط بازداشت اکوادور

درجه حرارت: پرونده ارتباط بازداشت اکوادور دستگاه قضایی بین الملل اکوادور وزیر سابق

گت بلاگز یزد امروزه اعتیاد یک معظل اجتماعی شده است است

برای ترک اعتیاد یک فرد، باید جامعه و خانواده همکاری مورد نیاز را داشته باشند.

امروزه اعتیاد یک معظل اجتماعی شده است است

امير ولی عضدزاده مدیر اداره بهزیستی اردکان درگفتگو با خبرنگار گروه استان های گروه تحریریه سایت جوان از یزد؛ گفت :به علت وجود تنوع زیاد مواد مخدر و محرك روش های درمانی تخصصی ترک اعتیاد نیز متعدد است و از آنجا که براساس تحقیقات صورت گرفته، سه چهارم معتادان دچار بیماری های روان شناختی و روان پزشکی هستند بخش بزرگی از درمان اعتیاد ، در گرو روان درمانی، واکنش‌ها درمانی و خانواده درمانی است که در کنار دارو درمانی نقش خود را در درمان اعتیاد به خوبی بازی کرده و اثربخش خواهد بود.

عضدزاده افزود: ما هم چنان که كودكان خود را در برابر بیماری های مسری واكسینه می كنیم و یا با رعایت اصول بهداشتی فرزندان خود را از مبتلا شدن به بعضی بیماریها ایمن می کنیم باید فرزندان خود را از همان دوران كودكی به گونه ای تربیت نماییم تا در دوران نوجوانی و جوانی گرفتار اعتیاد به مواد مخدر نشوند ، که به این کار پیشگیری سطح يك نام دارد.

عبارات مهم : انواع

وی تاکید کرد: جهت ترک اعتیاد یک فرد ، باید جامعه و خانواده نیز همکاری مورد نیاز را داشته باشند به باعث مزمن بودن، سال ها با فرد همراه بوده و با ذهن و جسم فرد معتاد عجین گشته، بر بسیاری از اعمال و واکنش‌ها وی اثر می گذارد.
عضدزاده افزود:حل مسئله اعتیادآشنایی با علوم روز در حوزه پیشگیری از مصرف ، انواع مواد مخدر ، تکنیک های درمانی همراه با تجربه کافی و صبر و حوصله و بقای فرد معتاد در درمان مهم است.
عضدزاده در پاسخ به این پرسش که اصول درمان اعتیاد در مراکز درمان اعتیاد چیست گفت:
در کلینیک های ترک اعتیاد یک تیم درمانی متشکل از پزشک، روان دکتر ، روان شناس بالینی ، پرستار و مددکار اجتماعی به بیماران انواع خدمات پزشکی، مشاوره ای، روانشناختی و مددکاری را ارائه می دهند و نه تنها جهت دوران درمان بلکه جهت دوران بعد از ترک اعتیاد نیز با نشانه توان بخشی بیمار برنامه ریزی می کنند.
وی تشریح کرد : انواع درمان های دارویی مرسوم در زمینه درمان اعتیاد دو مرحله دارد:
مرحله اول مرحله سم زدایی وبه اصطلاح پاک شدن یا برطرف کردن وابستگی بدنی به مواد مخدر است به صورتی که فرد بعداز آن، در اثر مصرف نکردن مواد مخدر دچار علائم و عوارض خماری و قطع مصرف نشود.
و مرحله دوم مرحله درمان نگهدارنده و به اصطلاح پاک ماندن یا برطرف کردن وابستگی روانی بیمار به مواد مخدر است به صورتیکه شخص بتواند بر مسئله تقریبا دائمی وسوسه غلبه نماید و هوس و وسوسه مصرف مواد مخدر را در خود کنترل کرده و با جايگزين رفتارهای درست به جای رفتارهای نادرست و پيشين و بكارگيری مهارتهای زندگی چندگانه انگیزه پاک ماندن را در خود اوج نگاه داشته و از لغزش و مصرف دوباره مواد دوری نمایند.
انتهای خبر/ ی

واژه های کلیدی: انواع | درمانی | اعتیاد | خانواده | ترک اعتیاد | اعتیاد | اعتیادبه موادمخدر | پیشگیری ازمعضل اعتیاد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog